Avaleht


Ansambel Triskele tuli kokku 1997. aastal Tartus eesmärgiga esitada eesti vaimulikku rahvamuusikat. Enam kui viieteist koosmusitseerimisaasta jooksul on ansambel avaldanud kuus CD-plaati, millel tõlgendanud eesti rahvapärast koraalivaramut, keskendudes just Lõuna-Eestist pärit vähemtuntud koraaliteisenditele, ja vanemaid rahvalaule. Vaimuliku muusikapärandi kõrval on ansamblile inspiratsiooni pakkunud ka eesti regilauluvaramu. Triskele on järjepidevalt esitanud Euroopa keskaja muusikat, mille diapasoon ulatub antiik-kreeka hümnidest 16. sajandi "Piae Cantiones" kogumikuni.

Ansambel ühendab seadetes sageli rahvapärase laulmisviisi ning rikkaliku instrumentaariumi, milles on esindatud nii eesti rahvapillid (kannel, hiiurootsi kannel) kui ka keskaegses Euroopas kasutusel olnud instrumendid (lauto, fiidel, rebekk, flöödid, trummid). Triskele muusikuid ühendab sügav huvi eri maade ja rahvaste vaimulike traditsioonide vastu, mille mõjusid leiab kindlasti ansambli esitusmaneeris ning lähenemises algmaterjalile.

Triskele on andnud kontserte paljudes Eestimaa kirikutes, pärimus- ja kirikumuusika festivalidel. Ansambel on käinud välisturneedel Hollandis, Leedus, Tšehhis, Saksamaal ja Soomes. 2003.a. esindas Triskele Eestit Euroopa Liidu uute liikmesmaade muusikat Austrias tutvustavas projektis "Stimmen für Europa".

Kontakt
tel. +372  5567 1134 või +372 5559 0468
e-mail: ansambel.triskele [ätt] gmail.com